Wspieram akcje o bezpieczeństwie, czyli Blogerzy dla BezpiecznaJa.

by - sobota, lutego 18, 2017

Bezpiecznaja

Kochani dzisiaj nie będzie na temat macierzyństwa czy rodzicielstwa. Będzie o bezpieczeństwie. A dokładnie o akcji, która tyczy się bezpieczeństwa kobiet - BezpiecznaJa. 

Czym jest dla mnie bezpieczeństwo? 


Poczuciem swobody poruszania się po świecie. Możliwość czuć się bezpieczną nie tylko w swoim mieszkaniu, ale w każdym miejscu w którym znajdę się Ja, czy moje dzieci, a głównie moja córka, która za kilka lat zostanie nastolatką a potem dorosłą kobietą.

Swobodą, która daje możliwość wyjścia na spacer do parku, gdzie potencjalnie, dochodzi do największej ilości zagrożeń, które mogą nas spotkać.

Z własnego doświadczenia i z historii osoby mi znanej wiem, że nawet we własnym mieszkaniu czy mieszkaniu osoby nam bliskiej, możemy nie być bezpieczne. Opowiem Ci krótko historię, która zmroziła mi krew w żyłach.

Znajoma poznała faceta, z którym w późniejszym czasie weszła w związek partnerski. Wydawało się, że jej życie się układa. Do czasu kiedy, w mieszkaniu jej faceta, rozegrał się horror jej życia. Poszło o bzdure. Bił ją, kopał, wyzywał. Uwięził w swoim mieszkaniu. Cudem udało się jej uciec, tylko dlatego, że On nie zamknął drzwi, wychodząc do sklepu. W ostatkach sił doczołgała się do wyjścia i uciekła, do swojego mieszkania, które było na tym samym osiedlu.

A teraz przypomnij sobie tą głośną sprawę zaginięcia Ewy Tylman w Poznaniu. Mieszkam właśnie tu. Po tym jak Ona zaginęła i w jakich okolicznościach. Bałam się wyjść z domu wieczorową porą. Nawet do sklepu, ktory mam pod nosem. Nie czułam się bezpiecznie i czasem nadal nie czuje się bezpiecznie.

Mówi się, że dzisiaj jesteś jutro Cie nie ma. A gdybyśmy tak miały na to wpływ, chociaż w połowie i umiały sobie poradzić w momencie zagrożenia własnego życia? Ocalić życie swoje i być może nawet innych kobiet czy nastolatek? 

Dlatego właśnie powstała akcja "BezpiecznaJa". Aby uświadamiać nas kobiety o tym, że możemy czuć się bezpieczne. Mocno bezpieczne i nie godzić się na to co nas może spotkać. Do akcji zostałam zaproszona bezpośrednio przez BezpiecznaJa, za co dziękuję.
Kobiety moje i matki kochane! Blogerki i blogerzy, bo to my możemy wspomóc akcje swoim wpisem na blogu. Zachęcam Was gorąco do wzięcia udziału w akcji CF BezpiecznaJa ⬅  pod tym linkiem znajdziecie wszystkie informacje o tejże akcji.


Z całego serca wierze, że ten temat nie jest Ci obojętny i dołączysz do grona Blogerzy dla BezpiecznaJa. A teraz przedstawię Ci więcej informacji jak napisać wpis o akcji.

"Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu [20 szkoleń w 10 miastach] Stowarzyszenie FAIR IS zbiera środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].
Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jak?

1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.
Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy". Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.

4. Należy też napisać w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.
Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl "

BezpiecznaJa Polecane posty

17 komentarze

 1. O tak, popieram! My kobiety powinnyśmy się umieć bronić! To dobra akcja dla nas, dla naszych dzieci na przyszłość czy też teraz.

  OdpowiedzUsuń
 2. To już nie jest średniowiecze, chociaż niektórzy na wiejskiej do średniowiecza chca kobiety znowu sprowadzić. Mamy XXI wiek i kobieta powinna być świadoma swojej siły i tego, że w trudnych chwilach nie jest sama, że są środki by się uczyć bronić siebie i często swojej rodziny przed realnym zagrożeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I po to właśnie jest ta akcja, aby zebrać m.in środki na organizację szkoleń.

   Usuń
 3. Ważna inicjatywa.. W dzisiejszych czasach bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
 4. kobiety powinny umieć się bronić, ale nie jest to łatwe. Nawet mając gaz w torebce, to nie zawsze uda się go w porę wyciągnąć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak powinny, nie każda też nosi ten gaz.

   Usuń
 5. Tak, czasem we własnym domu człowiek nie może czuć się bezpiecznie i to jest straszne :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej inicjatywie, bardzo mi sie podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja sie bardzo cieszę, że mogłaś u mnie się o niej dowiedzieć :)

   Usuń
 7. Bardzo ważna akcja! W dzisiejszych czasach bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna akcja! Popieram!
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak najbardziej popieram!!! Oby więcej takich inicjatyw.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobra i ważna akcja. Całe szczęście, że nigdy nie miałam z czymś takim bezpośredniej styczności, ale takie akcje są potrzebne, właśnie po to by ten stan się nie zmienił ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. My też popieramy:

  http://mlodzinadorobku.pl/blogerzy-dla-bezpiecznaja/

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa i pożyteczna akcja.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli podobał Ci się wpis, poprawiłam Ci humor powiedz mi o tym i udostępnij go świat!